Adaptační skupina

Být venku je vždycky zábavnější než sedět ve třídě, a proto často ukrajinské děti vyrážejí v rámci času stráveného ve škole ven do přírody. Už několikrát byl naším cílem Zadní rybník. Skládali jsme origami loďky a pouštěli je po vodě, soutěžili, komu se podaří poskládat nejmenší, hráli jsme na louce u rybníka volejbal a naposledy jsme pozorovali pulce a povídali si o životě žab. 

--------------------------------------------------------------

Ukrajinské děti z adaptační skupiny se učí česky i při praktických činnostech. Jak se ukázalo, umí výborně vařit a moc je to baví. 

S mladšími dětmi jsme se naučili péct českou bábovku, starší děti vařily ukrajinské národní jídlo vareniki a za týden překvapily s ukrajinskými bramboráky draniki. Pochutnaly si jak děti, tak paní učitelky a milé dámy z kanceláře.

--------------------------------------------------------------

Protože nás baví poznávat Mníšek a okolí, vyrazili jsme v pátek na výlet na Skalku. Výstup na kopec některé lehce zmohl, ale brzy jsme si odpočinuli a rozdělali ohýnek, opekli buřtíky i marshmellow. Hráli jsme na honěnou i si házeli frisbee. Bylo to super dopoledne!

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.