Mezinárodní dáma

V pátek 8.2. se konalo celostátní kolo Olympiády žáků v mezinárodní dámě. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol. Turnaj to byl náročný a vyčerpávající.

Na místo plánovaného konce ve 14,30 se turnaj prodloužil o další hodinu. Žáci ve složení: Ondřej Forsterevicz, Lukáš Husák, Veronika Vinská, Frederikke Tomanová, Matěj Tillman a Štěpán Jírovský bojovali v plném nasazení do úplného konce.

Odměnou jim byla krásná umístění a věcné ceny. Medaili za 3. místo v kategorii starších žáků získal Ondřej. V kategorii mladších žáků byli úspěšní Matěj, se ziskem druhého místa, a Štěpán, který se umístil jako třetí. Všichni zúčastnění pro naši školu vybojovali pohár.  K dosaženým výsledkům moc gratulujeme!

Naši žáci nezaháleli ani o víkendu. V sobotu a neděli se totiž konalo Mistrovství ČR v mezinárodní dámě mládeže. V kategorii mladších i starších žáků získali medaili za 3. místo Ondřej a Štěpán. Postupová místa na Mistrovství Evropy mládeže 2019 si zajistili Frederikke, Veronika i Štěpán. Blahopřejeme!