Informace pro budoucí prvňáčky

Vážení rodiče,

věnujte pozornost následujícím informacím.

Kritéria pro přijímání žáků pro školní rok 2019/2020 jsou zakotvena spádovostí, kdy budeme přijímat žáky z Mníšku a okolních obcí v tomto pořadí:

1. Mníšek
  2. Kytín
  3. Zahořany
  4. Klínec
  5. Chouzavá

V případě zájmu o přihlášení Vašeho dítěte do naší školy:

• Vyplňte prosíme nejprve v našem přihlašovacím systému čas vaší návštěvy. (Čas si prosím zaznamenejte, systém neodesílá upozornění.) AKTUALIZACE: Pokud již není žádný termín volný, napište prosím email na adresu vedeni@zsmnisek.cz s časem kdy se Vám návštěva hodí.
  • Následně prosíme vyplňte zápisní list pro Vaše dítě a odešlete v elektronické podobě pomocí formuláře níže. Zápisní list pro Vás bude připraven k podpisu na vrátnici v den zápisu.

• Dalším krokem je pak v případě Vašeho zájmu o školní družinu, vyplnění přihlášky, kterou naleznete ZDE. Přihlášku prosíme přineste vyplněnou a podepsanou přímo k zápisu.
  • Dále pak pro školní rok 2019/2020 nabízíme možnost přihlásit se do přípravné třídy. (Více informací o přípravné třídě naleznete ZDE.) Žádost o přijetí naleznete ZDEK žádosti je třeba přiložit písemné doporučení školského poradenského zařízení.
    • Přípravná  třída je určena:

• Pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, a pro děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

• V případě, že by vaše dítě mělo nastoupit do posledního roku mateřské školy, a chtělo by místo toho nastoupit do přípravné třídy, je třeba vyplnit pouze žádost a přijít na zápis.

• V případě odkladu školní docházky je třeba přiložit písemné doporučení školského poradenského zařízení. Děti s odkladem mají právo na přednostní přijetí.

• V den zápisu si s sebou prosíme přineste: rodný list dítěte, doklad totožnosti zákonného zástupce.
  • Odklad školní docházky: při odkladu je potřeba dodat:
    • žádost ZDE
    • doporučení PPP nebo SPC