Rok 2014/2015 - Základní škola Mníšek pod Brdy

Rok 2014/2015

img-0788-nahled V letošním školním roce nás opouštěla pouze jedna devátá třída, se kterou jsme se rozloučili ve vestibulu školy. Žáci společně s panem zástupcem Škardou zazpívali Jasnou zprávu, předali květinu všem vyučujícím a sami si odnášeli šerpy deváťáků. Paní místostarostka Daniela Páterová jim za město předala pamětní listy. Je to pro ně dozajista významná událost v jejich životě. Přejeme jim hodně úspěchů na jejich další cestě a budeme rádi, pokud na nás nezapomenou a přijdou se někdy podívat.

Celý článek »»

29.6.2015 slavnostně zakončíme školní rok 2014/2015. Žáci dostanou vysvědčení mezi 8.00–8.45 hod. ve svých třídách, kde se i společně rozloučí s letošním školním rokem. Vyučování končí nejdříve v 8.45 hod., nejdéle v 9.30hod. Provoz ŠD je omezen (viz. web ŠD). V 9.00 hod. se rozloučíme s našimi deváťáky, kteří opouští naši školu.

Žákům přejeme krásné prázdniny, hlavně na sebe dávejte pozor, a vám rodičům pak klidnou dovolenou a společně se uvidíme opět v úterý 1. září 2015 v 8.00 hod.

Michaela Pažoutová


Třídy, které jsou již na místě:

1.A, 1.B, 1.C, 1.D

2.A, 2.B, 2.C

3.B, 3.C, 3.D.

4.A, 4.B, 4.C

5.A, 5.B

6.A, 6.B

7.A, 7.B


4.A
Paní učitelka Eva Branná vzkazuje rodičům, že na místě není připojení k internetu. Fotky budou rodičům k dispozici až po příjezdu.

Všechna oddělení ŠD z Malého náměstí budou v tomto týdnu ve svých kmenových třídách na hlavní budově školy. Režim ŠD zůstává stejný (tj. pobyt venku, na školním hřišti, od 14.00 do 15.00 hodin).

20150605-105724-nahled

 

Dnes k nám do školy v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ přišla přečíst ze své oblíbené knihy zpěvačka a moderátorka Linda Finková. Dětem ze tříd prvního stupně se čtení moc líbilo.

 

Celý článek »»

dscn7310-nahledS Edisonem kolem světa za 5 dní

Poslední květnový týden byl na naší škole mezinárodním týdnem, protože jsme v rámci projektu Edison přivítali osm mladých studentů z různých koutů naší planety, od Indonésie, Číny, Singapuru, Gruzie, přes Indii, Pákistán a Jordánsko, až po Spojené státy americké. Se svým poutavým vyprávěním a zajímavými prezentacemi navštěvovali vyučování žáků 1. a 2. stupně, kde představovali nejen sebe, ale i svou zemi, její zajímavosti, tance, kuchyni a způsob života. Do naší školy tak přinesli kus svého světa a své kultury, vytvořili jedinečnou atmosféru a našim žákům umožnili neopakovatelné zážitky. Někteří z nás využili možnost zahrát si i fotbalový zápas s hosty.

Celý článek »»

img-8209-nahled 1. červen jsme na naší škole oslavili sportem a výrobou zajímavých výrobků.

Žáky jsme rozdělili na dvě skupiny. První skupina byli žáci 1.- 4. tříd, kteří se volně pohybovali po škole a vyhledávali stanoviště, která je nejvíce zaujala. Na těchto stanovištích vyráběli zajímavé výrobky. Úkolem každého žáka bylo vyrobit minimálně 5 výrobků.

 

Celý článek »»

Kardiologové varují před konzumací energetických nápojů u dětí a dospívajících, mohou u nich vyvolat srdeční arytmii, zvýšit jim prudce tlak, nebo přispět k selhání ledvin. V kombinaci s alkoholem mohou být pro nevyzrálý organismus smrtící …

Celý článek, který publikoval časopis Týden. si můžete přečíst zde: http://www.tyden.cz/…_343604.html

Naše škola se zapojila do projektu Edison. V týdnu od 25. května  – 31. května 2015 navštíví a budou ve škole v rámci své praxe  pracovat vysokoškolští studenti (budoucí ekonomové, manažeři, apod.) z několika zahraničních zemí. Náplní jejich působení budou přednášky, prezentace o své zemi, workshopy a další aktivity. Do projektu budou zapojeni žáci celé školy. Velkým přínosem pro děti bude komunikace v anglickém jazyce a poznatky o jiných národech.

Celý článek »»

den-proti-rakovine-nahled

 

Děkujeme všem přispívajícím do sbírky dne proti rakovině.

Celkem se žákům ZŠ Mníšek podařilo vybrat celých 18 144 Kč.

Ještě jednou velké díky.

den-deti-a-senioru-plakat-tisk-nahled Tuto sobotu 23. května se od 13.30 do 20 hodin v Mníšku koná tradiční Dětský den – tentokráte ale na netradičním místě a s bohatým programem. Před základní školou se bude hrát a zpívat, za školou bude divadelní scéna pro několik divadel a prostor pro sportovní a dovednostní disciplíny včetně mini orientačního běhu a „sokolení“. Nebudou chybět skákací hrady, výtvarná dílna, malování na obličej ani ukázky integrovaného záchranného systému. Děti se mohou těšit na mobilní planetárium nebo elektronickou střelnici. Občerstvení zajistí restaurace Lískovka a kavárny Malý mnich a Patina House.

Celý článek »»

30.4.2015 měli naši žáci opět možnost vyzkoušet si prezentovat sami sebe, Káju Maříka i místa, která prostřednictvím naší školy navštívili.

Řečnická přehlídka

 

Celý článek »»

20150421-120427-nahled V úterý 21.4. jsme absolvovali netradiční, a pro nás zcela nový, závod ve štafetách na 8×100m a 8×200m. Závod byl vypsán pro žáky 1.-5. tříd a konal se v Rudné u Prahy.

 

Postup do krajského kola ve štafetách 8×100 a 8×200m!

Dne 22.4.2015 od 17.00hod. proběhnou na naší škole třídní schůzky.

Zpráva pro rodiče účastníků zájezdu do Anglie. Všichni dorazili v pořádku.

Vážení rodiče,

dnes 30. března došlo v budově naší základní školy k nepříjemné události. Došlo zatím z neznámých příčin k zakouření jedné třídy v přízemí, stalo se tak ale v době , kdy ve třídě nikdo nebyl a děti byly ve školní družině.

Celý článek »»

                                                

Zveme všechny rodiče a přátele školy na

VELIKONOČNÍ JARMARK

A ŠKOLNÍ AKADEMII

 

v úterý 31. 3. 2015

od 14 hodin v budově naší školy


Nenechte si ujít dobroty a velikonoční zboží, které vyrobili žáci naší školy.

Na programu bude také vystoupení žáků naší školy a výherní tombola.

Od pondělí 30.3 do středy 1.4. bude před školou přistaven kontejner na sběr papíruBig grin.

V pátek 20.3.2015 jsme v dopoledních hodinách pozorovali zatmění Slunce, které proběhlo skoro ze 75%.

Za fotografie Slunce patři velké díky Báře ze 7.třídy.

 

 

obrazek obrazek obrazek

 

Celý článek »»

Dne 6. 3. 2015 o velké přestávce byla za účasti celé školy vztyčena tibetská vlajka, jako symbol solidarity s tibetským lidem.

 

obrazek obrazek obrazek

 

Projekt CLIL na Základní škole Mníšek pod Brdy

Ve druhém pololetí se naše základní škola zapojila  do projektu s názvem Zavádění metody CLIL na základních školách prostřednictvím rodilých mluvčích. Tento projekt umožňuje žákům i učitelům zapojit do výuky zahraniční lektory a inovovat učební metody. Projekt realizuje jazyková škola CEET s.r.o., která zajistila rodilé mluvčí. Lektorky Claire a Varity pocházející z Anglie k nám budou docházet každé pondělí od února do června 2015.

Celý článek »»

Rozhovor s prof. Hejným najdete zde:

http://video.aktualne.cz/…025900fea04/

 

Více informací lze také najít na našich stránkách v sekci

Matematika prof. Hejného

mnisek-logo-nahled

 

Město Mníšek pod Brdy zastoupené tajemnicí MÚ Mníšek pod Brdy vyhlašuje dne 9. 2. 2015 výběrové řízení na obsazení jednoho pracovního místa – referent/ka odboru kanceláře starosty /OKS/.

 

Výběrové řízení – referent/ka odboru kanceláře starosty /OKS/

 

,,Do tohoto projektu jsem neváhala naši školu přihlásit. A to zejména proto, že jakákoli setkávání s kolegy ze školství, výměna zkušeností a poznatků pozitivních i těch negativních může učiteli dát více, než když si na tyto zkušenosti bude muset přicházet postupně sám.

Celý článek »»

Vážení rodiče,

vzhledem ke karanténě v jídelně, byly všem strávníkům až do 27.2.2015 odhlášeny obědy. Od středy 25.2.2015 bude jídelna vařit s novým personálem pouze oběd č. 1. Je nutné, aby si žáci obědy opět přihlásili, přes www.strava.cz, nebo emailem napsat zprávu, osobně v kanceláři ŠJ nejpozději však do zítřka 24.2.2015.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s nejnovějšími informacemi a vývojem situace, týkající se školní jídelny a vyhlášené karantény.

Celý článek »»

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že hygienická stanice od dnešního dne, tj. 18.2.2015, uzavírá provoz školní jídelny, prozatím nemáme možnost společného stravování. Máme informaci, že školní jídelna nebude fungovat cca 1 měsíc. Než se situace vyřeší, dávejte prosím dětem s sebou větší svačiny.

Celý článek »»

img-0244-nahled
 
 
Dne 4.2.2015 byla naše škola hostitelskou školou pro oborové setkání učitelů dějepisu, vlastivědy 1. i 2.stupně ZŠ. Pozvány byly školy z Prahy západ. Cílem tohoto setkání bylo především sdílení zkušeností vyučujících dané předměty.
 

Celý článek »»

Informace k lyžařskému kurzu 2015.

Celý článek »»

uher-nahled V tomto týdnu došlo ke schůzce vedení města s Martinem Uhrem a našli snad přijatelné a hlavně rychlé řešení. Od pondělí 19. ledna bude pro všechny školáky ze starého sídliště jezdit posilový autobus linky 448, který bude od Esmarinu (stanice U hřiště) odjíždět ve stejný čas jako minibus ze Stříbrné Lhoty – tedy v 7.42. V praxi by se tak všechny děti ze starého sídliště měly pohodlně vejít do tohoto velkého autobusu a nemusely se cpát do minibusu přijíždějícího ze Stříbrné Lhoty, který bývá již skoro plný. Musejí jen dojít na zastávku U hřiště.

Děkujeme panu Uhrovi za snahu a uvidíme, jak to bude fungovat.

Dejte nám vědět.

V období 12. – 16. ledna bude přistaven kontejner na sběr starého papíru.

pf2015-nahled

 

Krásné, poklidné Vánoce a do nového roku 2015 hodně štěstí, zdraví a lásky

vám přeje ZŠ Mníšek pod Brdy.

 

Maraton podpisů – MF DNES

pc180126-nahled 

Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků.

 

Kolektiv ZŠ Mníšek pod Brdy

Turnaj v mezinárodní dámě

dsc-0002-nahled Naše škola se zapojila do projektu, který organizuje diakonie evangelické církve českobratrské. Na naší škole organizovala celý projekt p.Vojkůvková. Díky tomuto projektu se podařilo nasbírat spoustu dárků naplněných do krabic od bot, které udělají radost mnoha dětem, jež pomoc potřebují.

 

Celý článek »»

Změnu termínu ukončení 4. ročníku soutěže „SMART board“

Turnaj v mezinárodní dámě na naší škole

Nyní probíhají třídní kola. Úspěšní žáci budou pokračovat do školních kol.

Kdy a kde: 16. 12. 2014, registrace v 7:50 ve školní jídelně

Kategorie: mladší žáci: 2. až 5. ročník 

Mníšek Open: 2. až 9. ročník

Maximální počet hráčů v turnaji: 40

Výsledky voleb do ŠR za zákonné zástupce nezletilých žáků

Vážení rodiče,

chtěla bych vás tímto informovat o změně termínu konání 2. kola voleb nových členů školské rady za rodiče.

Termín měníme na základě žádosti některých rodičů, aby termín voleb byl shodný s termínem konání hromadných třídních schůzek.

Termín konání voleb do ŠR za rodiče bude tedy dne 1.12.2014 od 14.00 hod do 17.00 hod.

Věřím, že vám změna termínu motivovaná snahou respektovat vaše časové možnosti nezpůsobí žádné komplikace a budeme se všichni na vás u voleb těšit. Prosím vás o sledování webových stránek, kde bude uveřejněno představení jednotlivých kandidátů, abyste před volbami měli co nejvíce informací. Snažili jsme se vše připravit tak, aby možnosti všech kandidátů byly zcela rovné, a vy jste se mohli rozhodnout výhradně na základě vašeho vlastního úsudku a v zájmu vašich dětí.

Dle zákona mají právo volit oba zákonní zástupci.


Mgr. Michaela Pažoutová

 

Představení kandidátů – volby do školské rady z řad zákonných zástupců nezletilých žáků

Jmenování volební komise

Článek byl upraven 2.12.

a) volby z řad pedagogů
2. kolo voleb do školské rady proběhne dne 19.11.2014 v kanceláři zástupců od 12.00 do 14.30, kde každý volič oproti podpisu obdrží volební lístek, na který napíše 2 jména z kandidátní listiny a volební lístek vhodí do volební urny. V případě, že by na jednom volebním lístku byla dvě stejná jména, bude kandidátovi započítán jen jeden hlas. Voličem je každý pedagogický pracovník ZŠ Mníšek pod Brdy.

Volební listina pro 2. kolo voleb zástupců do školské rady za pedagogické pracovníky

Vyhlášení výsledků voleb zástupců do školské rady za pedagogické pracovníky


b) z řad zákonných zástupců nezletilých žáků
2. kolo voleb do školské rady z řad zákonných zástupců proběhne dne 1.12.2014 v určené třídě od 14.00 do 17.00. Každý volič předloží doklad o totožnosti a po kontrole s databází školy obdrží volební lístek, kam napíše 2 jména z řad kandidátů a vyplněný lístek vhodí do volební urny. Za každého nezletilého žáka mohou volit oba zákonní zástupci. V případě, že by na jednom volebním lístku byla dvě stejná jména, bude kandidátovi započítán jen jeden hlas. Ještě jsme obdrželi vyjádření právníka k dotazu kolik hlasů má zákonný zástupce, který má v ZŠ dvě a více dětí. Dotaz a odpověď je přiložena.

Dotaz:
Ještě jeden dotaz k volbám do školské rady: Ještě není jasné, zda podle formulace školského zákona nemají rodiče volit podle počtu svých dětí v ZŠ.

Odpověď právníka:
Ne, nezbývá než opakovat, každý z rodičů volí pouze za sebe, ne za své dítě, nebo děti.

Volební listina pro 2. kolo voleb zástupců do školské rady za rodiče

Výsledky voleb do ŠR za zákonné zástupce nezletilých žáků

Vážení rodiče,

od pondělí 3.11.2014 bude vstup do školy zabezpečen následujícím způsobem: pan školník otevře školu jako doposud v 7.40hod. Můžete své děti doprovodit do školy, ale ohlídejte si, abyste školu opustili nejpozději do 8.00hod. Když půjdete do školy bez dítěte,  hlaste se panu školníkovi. Pokud někdo bude zůstávat na výuku i po 8.00hod, nahlásí se rovněž panu školníkovi, který ho zapíše do knihy návštěv. Pan školník bude střežit vchod do 10.00 hod. Od 10.00 hod. do 16.00 hod. zde bude vrátný. Ten rovněž každého příchozího zaznamená do knihy návštěv při příchodu i odchodu. Ostatní vchody do školy ,prosím, nepoužívejte. Vchod k jídelně zajistí elektronicky sama jídelna. Prosím o dodržování následujících pravidel při vstupu, jedná se o bezpečnost našich žáků a vašich dětí.

 

Děkuji Michaela Pažoutová

V této chvíli probíhá nominace kandidátů do školské rady z řad zákonných zástupců. V případě, že máte zájem se ucházet o kandidaturu, kontaktujte své třídní učitele do 24.10.2014. Cílem těchto voleb je vybrat do Školské rady naší školy nové členy z řad rodičů, kteří budou zastupovat zájmy dětí a budou prostřednictvím ŠR spolupracovat na dalším rozvoji školy.

Protože mandát nových členů v ŠR bude trvat tři roky, bylo by vhodné při výběru kandidátů tento parametr zohlednit.

 

Ve dnech ředitelského volna a podzimních prázdnin bude otevřen provoz družiny v případě, že se přihlásí minimálně 10 dětí.

Provozní doba od 8:00 – 15.00 hod.

Děkujeme všem zúčastněným i dárcům v minulém roce. 

Český den proti rakovině – certifikát

V naší škole proběhla výstava archiválií školy Mníšek pod Brdy, které jsou uloženy ve Státním okresním archivu Praha-západ. Výstavu uspořádal okresní archiv. Součástí byla i exkurze po archivu s žáky 6.A třídy, kde žáky provedl pracovník archivu P. Buchtele.

Děkujeme za nahlédnutí do zajímavých listin

Michaela Pažoutová

Vážení rodiče,

někteří z Vás si již v loňském školním roce vyzkoušeli tento druh setkání ve třech (žák, učitel, rodič). Pro ty z Vás, kteří k nám přišli nově, bych ráda vysvětlila, co to vlastně individuální třídní schůzky jsou.

Pokud se chcete pouze přihlásit na termín, můžete tak učinit ZDE.

Celý článek »»

dsc-9777-nahled V loňském roce se naše škola zúčastnila výtvarné soutěže Mandala dětem.

Ve třídách proběhl kurz tvoření mandal, z výkresů dětí učitelé hlasováním vybrali nejpovedenější práce. 

Nominovaná díla byla hodnocena širokou veřejností v on-line hlasování. 50 děl s největším počtem bodů nyní putuje republikou.

 

Celý článek »»

logo-nahled

Zveme Vás do naší školy

dne 25. 9. od 14:00 do 16:30.

Přijďte se podívat na nově zrekonstruované části školy.

Registrace na prohlídku proběhne na školním hřišti.

 

 

Celý článek »»

Budování moderní školy

Z rozhodnutí MÚ platí od 15. 9. 2014 úplný zákaz vjezdu a parkování před budovou základní školy. Respektujte bezpečnost dětí. K parkování využijte ulici U Edenu a ulici J. Šťastného. Děkujeme.

V období 22. – 26. září bude přistaven kontejner na sběr starého papíru.

Pondělí

Všichni se sejdeme před budovou školy nejpozději v 7:55. Od 7:00 zde bude připraven doprovodný program rádia Blaník.

8:00 proběhne společné zahájení, proslov paní ředitelky a pana starosty, vystoupení žáků naší školy. Poté se všichni kromě prvňáčků odeberou do svých tříd, kde je třídní učitelé přivítají, seznámí se školním řádem a aktuálními novinkami. Prvňáčkům budou slavnostně předány šerpy, a poté se všichni společně přesunou do prvních tříd. Tento den vyučování končí individuálně dle programu třídního učitele (cca mezi 9:30–10:00).

Pokud máte zájem o oběd, je nutné si jej předem zajistit ve školní jídelně. Školní družina bude fungovat od 9:00–16:00 v hlavní budově školy. Ostatní dny je provoz školní družiny od 6:30 – 7:40 a 10:00 – 17:00.

 

Úterý

1. třídy končí vyučování v 9:40 hod

2. – 5. třídy končí vyučování v 11:50 hod., vyučování probíhá pod vedením třídního učitele

6. – 9. třídy končí vyučování ve 12:45., vyučování probíhá pod vedením třídního učitele

Středa

1. třídy končí vyučování v 10:55 hod

2.- 5. třídy končí vyučování v 11:50 hod., vyučování probíhá pod vedením  třídního učitele

6. –9. třídy končí vyučování ve 12:45., vyučování probíhá pod vedením třídního učitele

Čtvrtek

1. – 5. třídy končí vyučování v 11:50 hod., dle platného rozvrhu

6. – 9. třídy končí vyučování ve 12:45., dle platného rozvrhu

10:00 proběhne v tělocvičně ukázka Street dance pro 3 .-6. třídy

11:00 proběhne v tělocvičně ukázka Street dance pro 7. – 9. třídy

Pátek

1.- 5. třídy končí vyučování v 11:50 hod.

6. – 9. třídy končí vyučování ve 12:45 hod.

1. – 9. třídy program Bikeclinic.

Pozvánka na besedu s prof. Hejným

IMG_2615_resize-nahled

 

V souvislosti se zvyšujícím se počtem cizinců v naší republice vystupuje stále více do popředí problematika multikulturní výchovy. Vzájemné poznávání kultur, respektování odlišností, spolupráce…

 

Celý článek »»

Nabídka kroužků na školní rok 2014/2015

VELKÁ VÝZVA PRO MALÉ CYKLISTY

Milí žáci,

ti z vás, kteří jste se přihlásili do projektu  „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ – tímto Vás zveme na první společné setkání, které proběhne v pondělí 11. srpna 2014. Sraz bude v 8,30 hod. před budovou školní družiny na Malém náměstí. V tento den jsou na programu výtvarné činnosti a keramika. Doporučujeme s sebou velkou svačinu (místo oběda) a pití, zástěru nebo staré triko. 

Těšíme se na společné tvoření.

Tým „Jeden za všechny, všichni za jednoho

Protože okolo praktických důsledků platnosti tohoto zákona (odchod některých učitelů z naší školy) vznikly určité diskuze, pokládám za vhodné poukázat na jeho existenci a konkrétní dopady na personální situaci ve škole. Každý se může seznámit s jeho textem a předejde se tak jiným variantám výkladu než těm odpovídajícím danému zákonu.

Celý článek »»

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se nám podařilo opět navýšit kapacitu školní družiny od září 2014, přijímáme ještě přihlášky žáků 4. a 5. tříd. Prozatím nám stačí zaslat požadavek o rezervaci místa na adresu vedoucí školní družiny p.Korejsové.

korejsova.hana@zsmnisek.cz

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS